نمایشگاه شهر آفتاب

2062

نمایشگاه شهر آفتاب با مساحتی در حدود۱۳۸ هکتار، عنوان بزرگ ترین نمایشگاه بین المللی کشور را به خود اختصاص می دهد و امکاناتی چون مجموعه های اداری و سمینارها , تجاری, هتل آپارتمان، پارکینگ طبقاتی و فضاهای سبز را در خود جای خواهد داد.

 

نمایشگاه بین المللی جدید تهران با مرکز تجارت جهانی، هتل ها ، باغ های عمومی و میدان مرکزی، به عنوان یک نشانه شهری، پذیرای بازدید کنندگانی از شهر تهران، ایران و سراسر جهان خواهد بود.

 

پشتوانه غنی معماری اسلامی و ایرانی، نقش بسزایی در ساختار مجموعه جدید ایفا خواهد کرد. فرم های سنتی به زبان مدرن بیان می شوند و در این هم سازی ، آینده ای روشن را نوید می دهند. فرم معماری به صورت مظهر تحرک، پویایی، هماهنگی و توسعه مطرح می شود. نمایان بودن ساختار ساختمان ها به صورتی نوآورانه موجب جذابیت آنها شده و مخاطبان را به سیر در درون خود فرا می خواند. فضای مجموعه جدید بر اساس ارتباط نزدیک با مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و دانشگاه شاهد طراحی شده است.

 

این نمایشگاه که با هدف ایجاد مرکز تجارت جهانی ایران توسط شهرداری تهران ساخته شد ؛ در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۹۵ به صورت رسمی به بهره برداری رسید.(فازیک)

 

نشانی: بزرگراه خلیج فارس، نرسیده به عوارضی تهران – قم

افزودن دیدگاه