نقشه کامل بازار بزرگ تهران

4904

 

بازار بزرگ تهران یکی از مهمترین مراکز خرید تهران و ایران است. به همین دلیل علاوه بر ساکنان تهران، محل خرید افراد بسیاری از سرتاسر ایران است. این بازار عمده‌فروش‌های اصناف مختلف را در خود جای داده است، البته امکان خرید جزئی هم وجود دارد. از قدیم هر کدام از راسته‌های بازار تهران محل خرید و فروش یک کالای خاص بوده است. در این نقشه برخی از راسته‌های اصلی بازار روی نقشه مشخص شده‌اند. شما هم می‌توانید در قسمت نظرات به کامل‌تر شدن جزئیات و یا راهنمایی دیگران کمک کنید.

 

بازار بزرگ تهران از شمال به خیابان پانزده خرداد، از شرق به خیابان مصطفی خمینی، از جنوب به خیابان مولوی و از غرب به خیابان خیام محدود می‌شود. دسترسی به بازار از تمام خیابان‌های اطراف امکان‌پذیر است. اما با توجه به وسعت بازار، بهتر است نزدیک‌ترین ورودی به راسته‌ی موردنظر خود را پیدا کنید. اگر کار کردن با نقشه‌ی گوگل را ترجیح می‌دهید، می‌توانید محدوده‌ی بازار تهران را روی نقشه‌ی گوگل مشاهده نمایید.

 

بازار بزرگ تهران از نظر گردشگری هم دارای اهمیت است. علاوه بر معماری و بافت تاریخی بازار، چون در گذشته مرکز فعالیت‌های تجاری بوده، جاذبه‌های گردشگری زیادی در داخل و اطراف بازار قرار گرفته‌اند. خیابان پانزده خرداد پر رفت‌و‌آمدترین خیابان‌ اطراف بازار تهران و ایستگاه مترو پانزده خرداد یکی از اصلی‌ترین ورودی‌های آن است. البته با توجه به قرار گرفتن بازار بزرگ تهران در محدوده طرح ترافیک، بهترین راه رفتن به بازار استفاده از مترو است.

افزودن دیدگاه